Aksesuarlar

POLPAN KÖPÜK

Soğuk oda tabanlarında isteğe gore panel haricinde beton alti cift kat polpan köpük isil geçirgenliği minimuma indirecek sekilde döşenir.

BASINÇ DENGELEME VALFLERİ

Basınç Dengeleme Valfleri temel olarak emniyet valfleri olup devre içinde geri basınç yaratmak için özel uygulamalarda kullanılır.

SOĞUK DEPO PVC PERDELERİ

Sıcaklık farklarının çok yüksek olduğu endüstriyel soğuk depolarda kullanım için özel olarak tasarlanmış hava perdeleri soğuk depo kapılarının açılıp kapandığı anda ısı kalıplarını yüksek oranda engeller.

KÖŞEBENT

Tercihe göre oda içinde kenar ve köşelere uygulanan pvc aksesuar sacı Krom ya da PVC hijyen koşebent uygulanabilir.

UZAKTAN İZLEME SİSTEMİ

Soğutma tesislerinde hem saklanmakta olan ürünlerin hem tesisin çalışmasını sağlayan makinelerin, hem de tesiste soğutmayla doğrudan bağlantısı bulunmayan fakat tesisin çalışması için gerekli olan yardımcı (ikincil) araçların takip edilmesini, kontrol altında tutulmasını, kayıt altına alınmasını ve oluşan ya da oluşabilecek arızaların uzaktan tespit edilebilmesini sağlayan elektronik cihazlardır.

SOĞUK DEPO RAFLARI

Soğuk hava deposunu verimli bir şekilde kullanmanın önemli yolu doğru istiflemedir. İstifleme, soğuk depo raflarının odaya en uygun şekilde yerleştirilmesiyle mümkündür. Küçük ve orta büyüklükteki depolarda kasaların veya paketlerin ölçüleri dikkate alınarak yerleşim planı yapılır. 

Küçük ve orta ölçekli Soğuk Odalarda çoğunlukla Krom Raf (AISI 304 Paslanmaz Çelik) veya Alüminyum Raf sistemleri kullanılır. Büyük ölçekli Endüstriyel Soğuk Hava Tesislerinde ise depo sıcaklığına göre Elektrostatik Toz Boyalı veya Galvinizli Raf sistemleri tercih edilir.